Важливі правила хрещення дитини

  • 10 октября 2015 в 16:15:59
 

Купити хрестильний одяг недорого, Купити крижмо, купити одяг на хрещення, купити хрестильний одяг, купити одяг на хрестини, купити махрову крижму, хрестильний одяг для дівчинки, хрестильний одяг на хлопчика

Якщо ви твердо вирішили хрестити дитину, то ймовірно зіштовхнетесь із масою питань та забобонів. Тож з чого почати? Підкаже наш оптовий дитячий інтернет-магазин Bubnilka

По-перше, хрестини – це таїнство, а не застілля. Не варто кликати всіх сусідів на обряд, добре подумайте над вибором хрещених батьків для малюка.

Обряд хрещення в православних і католиків дещо відрізняється: в церкві дитину занурюють у воду, а в костьолі – поливають водою. Протестанти бризкають на дитину водою. Обряд неспроста пов'язаний з водою, адже вода символізує очищення і нове життя. Ісус Христос хрестився в річці Іордан.

Найчастіше обряд хрещення проходить в храмі, хоча існують випадки, коли таїнство можливе і за його межами. Обряд займає в середньому 40-50 хвилин. Священик читає молитву, занурює малюка у воду, маже його ялином, відрізає невеличке пасмо волосся, надягає хрестик і дає християнське ім’я. Після занурення у воду дитину кладуть в крижму.

Вибираючи хрещених батьків, важливо знати кілька правил. Хрещені батько і мати не можуть бути подружжям, а також обов’язково повинні бути хрещені, повнолітні і віруючі. До речі, перед таїнством майбутнім хрещеним батькам бажано сходити в церкву на сповідь і постувати декілька днів. Також потрібно знати молитви, які зачитує свящинник під час обряду хрещення.

За традицією, хрещена мати купує крижму, а батько – хрестик, також хрещені батьки беруть на себе всі витрати. Крижма – це не просто рушник, чи шматок тканини, вона супроводжує людину все життя. Якщо дитина захворіла, її укривають крижмою. Її, до речі, не можна прати, передавати іншим людям чи викидати. Хрестик може бути із срібла, золота, іншого металу чи дерева. Ланцюжок, мотузка чи стрічка – теж на ваш вибір. Недопустима наявність гострих кутів, об них дитина може поранитися.

Хрестити дітей радять не пізніше, ніж на сороковий день після народження. В цей період мати ще не може знаходитися в храмі, проте діти в цьому віці легше переносять занурювання у воду. Проте, це правило носить факультативний характер, часто можна побачити, що хрестять навіть дорослих.

Стосовно вибору дня хрестин, не існує ніяких правил, як, наприклад, з вінчанням. Хрестити малюка можна і в піст, і в будній, і в вихідний, і в святковий день.

Існують деякі відмінності у хрещенні дівчаток і хлопчиків. На дівчинці повинен бути чепчик чи інший головний убір. Також хлопчиків, на відміну від дівчаток, вносять у вівтар.

До речі, вважається хорошим знаком, якщо дитина під час хрещення спокійна, не плаче, або навіть спить.

Powered by module Blog | News | Reviews | Gallery ver.: 4.34.4 (Commercial) (opencartadmin.com)